W pracy przedstawiono badania doświadczalne wyboczenia niesprężystego skorodowanych prętów stalowych. Proces korozji zachodził w komorze mgły solnej przez okres 16 dób. Próby wyboczenia przeprowadzono w maszynie wytrzymałościowej Instron 3382. Do badań używano próbek wykonanych z rur stalowych o różnych smukłościach i różnej grubości ścianek. Porównano nośność prętów skorodowanych z nośnością prętów niezniszczonych. W pracy stwierdzono, że wartości siły krytycznej wszystkich skorodowanych prętów były mniejsze od wartości siły krytycznej prętów nieskorodowanych o 2,8% - 28,4%. Przeprowadzono analizę wyznaczonych doświadczalnie zależności siły od skrócenia pręta w pełnym zakresie obciążenia.
Glinicka, A., & Kruk, M. (2010). Analiza eksperymentalna wyboczenia niesprężystego prętów stalowych poddanych korozji w komorze mgły solnej. Roads and Bridges – Drogi I Mosty, 9(3), 5–22. Pobrano z https://rabdim.pl/index.php/rb/article/view/v9n3p5
Cited by / Share
Pobrania
Aniela Glinicka
Afiliacja:
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej
Magdalena Kruk
Afiliacja:
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej
Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.